TEATR TV

APETYT NA CZEREŚNIE

Spektakl muzyczny z tekstami Agnieszki Osieckiej i muzyką Macieja Małeckiego przygotowała dla Teatru Telewizji Anna Sroka-Hryń. Spektakl w konwencji „teatru na żywo” jest wzruszającą, a zarazem pełną humoru opowieścią o miłości. 

Apetyt na czereśnie – zwiastun

Kobieta i Mężczyzna, oboje po rozwodzie, spotykają się w przedziale pociągu i prowadzą liryczno-dramatyczny, przeplatany piosenkami z muzyką Macieja Małeckiego, dialog na dwa głosy i dwa fortepiany. Umowna scenografia pozwala skupić uwagę widza na emocjach i relacjach dwojga bohaterów. 

Spektakl jest powrotem do tytułu po pięćdziesięciu latach (spektakl Romualda Szejda z 1975 roku; z Krystyną Sienkiewicz i Piotrem Fronczewskim) do tytułu, ale też kolejnym przedsięwzięciem reżyserskim Anny Sroki-Hryń, która w zeszłym sezonie z powodzeniem zadebiutowała na scenie Teatru Telewizji jako aktorka i reżyserka. 

Autorka: Agnieszka Osiecka

Scenariusz telewizyjny: Anna Sroka-Hryń 
Reżyseria: Anna Sroka-Hryń 
Scenografia: Marcel Sławiński, Katarzyna Sobańska 
Kostiumy: Sabina Czupryńska 
Muzyka: Maciej Małecki 
Realizacja tv: Józef Kowalewski

Obsada: Katarzyna Dąbrowska (Ona), Arkadiusz Brykalski (On)

A PLANETY SZALEJĄ… MŁODZI W HOŁDZIE KORZE

TVP.pl

Spektakl „A planety szaleją… Młodzi w hołdzie Korze” w reżyserii Anny Sroki-Hryń, na podstawie utworów autorstwa Olgi Sipowicz i Marka Jackowskiego z zespołu Maanam. 
Spektakl muzyczny powstał w ramach zajęć dydaktycznych ze studentami Kierunku Aktorstwo Teatru Muzycznego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, a premiera odbyła się 8 czerwca 2019 r. w rocznicę urodzin Kory. Spektakl znalazł się w repertuarze Teatru Współczesnego w Warszawie, gromadząc komplety publiczności.  

Przedstawienie składa się z szesnastu najbardziej znanych piosenek zespołu Maanam układających się w opowieść o pasji, samotności, poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, ale przede wszystkim o miłości, która dla Kory była motorem życia. Zupełnie nowe, zaskakujące lirycznością aranżacje muzyczne, minimalistyczna scenografia połączona z intrygującym ruchem scenicznym oraz wyraziste interpretacje młodych aktorów pozwalają odkryć Olgę Sipowicz na nowo, nie tylko jako charyzmatyczną wokalistkę, ale przede wszystkim jako poetkę. 

W spektaklu widzowie usłyszą między innymi utwory: „Lucciola”, „Szał niebieskich ciał”, „Cykady na Cykladach”, „Boskie Buenos”, „Szare miraże”, „Żądza pieniądza”, „Krakowski spleen”, „Kocham cię, kochanie moje”. 
Autorzy utworów: Olga Sipowicz, Marek Jackowski 
Scenografia i kostiumy: Anna Sroka-Hryń
Kierownictwo muzyczne i aranżacja: Mateusz Dębski
Zdjęcia: Witold Płóciennik 
mniej

https://vod.tvp.pl/teatr-telewizji,202/a-planety-szaleja,389771 OGLADAJ TERAZ

Reżyser: 

Anna Sroka-Hryń

Scenariusz: 

Anna Sroka-Hryń

Obsada: 

Aleksandra Boroń,

Jagoda Jasnowska,

Juliusz Godzina,

Karolina Piwosz,

Maciej Dybowski,

Maciej Kozakoszczak,

Maja Polka,

Natalia Stachyra,

Olga Lisiecka,

Tomasz Osica,

Wojciech Melzer

English EN Polish PL